FAQ

Časté otázky

Čo sa skrýva za jednotlivými užívateľskými rolami?
Jednotlivé role a prislúchajúce právomoci vysvetľujeme aj vo video návode Nastavenie oprávnení pre rôznych užívateľov. Fakturant - rola oprávňuje iba vystavovanie faktúr Fakturant plus - rola oprávňuje  vystavovanie faktúr, nahrávanie nákladov a sledovanie stavu na účte Ekonóm - rola oprávňuje užívateľa na kompletnú fakturáciu, sledovanie pobybov v banke, stavu podnikateľských účtov, grafické zobrazenia Admin - všetky hore uvedené možnosti plus pridávanie užívateľov, zmeny, mazanie atď.
Nepodarilo sa mi načítať QR kód bločku do Accai. Ako mám postupovať?
Prosím uistite sa, že ste sa v sekcii náklady prepli na druhú záložku – Bloky a že ste nenahrávali blok do časti Prijaté faktúry. Tiež sa prosím uistite, že doklad je čitateľný, nebol naskenovaný pokrčený a pod. V prípade pretrvávajúcich problémov nás kontaktujte na info@accai.sk
Nemám záujem využívať Accai účet, avšak nevidím nikde možnosť zmazať ho?
Táto možnosť nie je z bezpečnostných dôvodov k dispozícii. V prípade, že si želáte kompletne zmazať účet, kontaktujte nás prosím z adresy, ktorá je uvedená vo vašom Accai konte mailom na info@accai.sk
Prijaté faktúry sa mi v Accai zobrazujú ako neuhradené, napriek tomu, že platbu na bankovom výpise evidujem. Ako to napraviť?
Je možné, že ste faktúry uhradili kartou, alebo na platbe chýbal variabilný symbol, či váš dodávateľ nemá uložený IBAN a preto Accai nevie faktúry automaticky spárovať. Môžete platby spárovať manuálne, v časti Financie, kliknutím na oranžový výkričník napravo pri sume platby. Rozbalí sa vám ponuka potenciálnych dokumentov na spárovanie. Relevantnému dokumentu pridáte ikonou plus naľavo. V krajnom prípade je možné označiť faktúru v zozname faktúr, a zadať v spodnej časti možnosť Uhradiť – ide o manuálny záznam, ktorý nie je prepojený s výpisom z banky.
Kde nájdem zónu skenovania QR kódov pre došlé faktúry a bločky?
V sekcii Náklady si vyberiete nahratie prijatej faktúry alebo bločku, následne sa otvorí okno, kde približne v strede máte priestor na potiahnutie súboru myšou alebo nahratie súboru z adresára v PC. QR kód môže byť na dokumente len jeden, formát súboru len pdf alebo jpeg.
Z ktorých bánk si viem zautorizovať bankový účet a prepojiť ho s Accai?
Momentálne otvorené bankovníctvo podporujú tieto banky: Tatra banka, SLSP, VÚB, ČSOB, FIO banka,Raiffeisen Bank a UniCredit Bank.
Viem si nahrať aj prijaté faktúry/bločky a uhradiť ich priamo z Accai?
Prijaté faktúry ako aj bločky si nahráte do Accai načítaním QR kódu.  Ak máte účet v Tatra banke, zaplatíte ich priamo z Accai, ak máte účet v inej banke, zaplatíte faktúry opäť načítaním QR kódu.
Ako zistím, či moja vystavená faktúra bola uhradená?
Ak si zautorizujete váš bankový účet, budete vidieť všetky bankové transakcie v sekcii Banka. Prijatá platba od vášho odberateľa sa sama automaticky spáruje a vy pri sume uvidíte zelenú ikonu "Spárované". Takto budete mať prehľad ktoré faktúry máte uhradené a ktoré nie.
Ako vystavím novú faktúru?
Faktúru dokážete vystaviť hneď niekoľkými spôsobmi. Všetky sme prehľadne rozobrali vo video návode Ako správne vystavím faktúru.
Čo si mám po prihlásení do Accai nastaviť ako prvé?
Aby sme vám čo najviac uľahčili nastavovanie vášho účtu v Accai pripravili sme pre vás blogové návody ako aj video návody, kde podrobne rozpisujeme všetky voľby, filtre a nastavenia, ktoré vám spríjemnia a zefektívnia prácu v Accai. Na našej stránke v sekcii Návody nájdete všetko potrebné. Odporúčame začať s Čo si ako prvé nastavím v Accai a následne pokračovať Ako si zautorizujem bankový účet. Čokoľvek, čo by vám robilo problémy a nenašli ste odpoveď v návodoch vám radi pomôžeme vyriešiť a nastaviť telefonicky alebo e-mailom.
Ako to funguje? Ako si môžem kúpiť Accai?
Accai je služba a zakúpiť si ju je veľmi jednoduché. Pred samotným zakúpením vám však ponúkame užitočný benefit. Po dobu až 90 dní  môžete využívať Accai v najvyššom možnom balíku úplne zadarmo. Poskytneme vám tak dostatok času, aby ste sa zoznámili s jeho funkcionalitami a nastavili si prácu v Accai tak, aby spĺňala všetky vaše požiadavky. Stačí sa zaregistrovať na našej stránke a okamžite môžete začať pracovať v Accai. Pred uplnynutí doby 90 dní dostanete email, v ktorom vás upozorníme, že sa blíži koniec skúšobného obdobia a vy dostanete možnosť vybrať si balík služieb, ktorý bude najviac vyhovovať vášmu typu podnikania. Všetky balíky služieb nájdete v Cenníku na našej stránke.    
Ako prejdem v prípade potreby na vyšší balík služieb?
Prejsť na vyšší balík môžete kedykoľvek. Stačí ak nám napíšete od akého dátumu chcete začať využívať vyšší balík služieb a o všetko ostatné sa už postaráme my. Vy od nás dostanete faktúru na pomernú časť vyššieho balíka služieb.
Viem si dať vašu faktúru do účtovnictva?
Samozrejme, faktúra za naše služby je daňový doklad a viete si ju zahrnúť do vašich nákladov.
Načitávam ...