Jakub sa pýta

Jakub si robí daňové priznanie fyzických osôb v Accai sám

Blíži sa termín podania daňového priznania z fyzických osôb. Nepríjemné hneď na viacerých úrovniach. Jakub si musí správne vyplniť jednotlivé polia v nekonečnom formulári, vypočítať daň, podať včas na finančnú správu, no a ešte zaplatiť.

Takto to bolo po minulé roky, ale odkedy začal Jakub fakturovať v Accai a je prepojený na svoju banku aj táto povinnosť sa mu úplne zjednodušila.

Nestresuje sa, lebo celé daňové priznanie aj so zaplatením mu bude trvať pár minút. Accai totiž obsahuje nový modul Dane aj s formulárom na podanie daňového priznania z fyzických osôb.

Ako to funguje?

  • V Accai si Jakub priebežne počas celého roka vytvára a zaučtováva všetky faktúry zo svojho podnikania – suma uhradených faktúr sa automaticky nahrá do políčka príjmu zo živnosti, Jakub len zaškrtne že si uplatňuje paušálne výdavky a viac nemusí nič robiť
  • Rovnako sa mu priebežne nahrávajú aj všetky zaplatené odvody do sociálnej a zdravotných poisťovní – zaplatené sociálne a zdravotné poistenie sa automaticky nahrá do príslušných políčok daňového priznania
  • V prípade uplatňovania paušálnych výdavkov je potrebné viesť daňovú evidenciu. Jednou z príloh je zoznam pohľadávok k 31.12. Accai sumu neuhradených faktúr automaticky nahrá do príslušnej položky.
  • Ak by mal Jakub ďalšie príjmy napríklad zo zamestnaneckého pomeru, prenájmu, kapitálového majetku, prípadne niektorý z ďalších takmer 40 druhov príjmov, vie si ich v Accai jednoducho vyklikať
  • Jakub v reálnom čase vidí akú má daňovú povinnosť. Keďže má účet v Tatra banke po spracovaní daňového priznania ju vie zaplatiť priamo z Accai na účet daňového úradu.
Modul dane
Daňové priznanie fyzickej osoby nájdete pod novou položkou v hlavnom menu Dane
Takto šikovne si budúci rok môžete robiť svoje daňové priznanie fyzických osôb aj vy.

Stačí začať fakturovať v Accai. Vyskúšajte Accai v najvyššej verzii na 3 mesiace zadarmo a samy uvidíte ako jednoducho sa v ňom pracuje.

Bonus navyše

Jakub využíva podnikateľský účet od Tatra banky. Vďaka spolupráci Tatra banky a Accai vie využiť najvyšší balík daňové priznanie komplet za 1€. Ušetrí tak 59€ a zároveň má istotu, že jeho daňové priznanie bude správne, nakoľko všetky daňové priznania vytvorené v Accai kontroluje daňový poradca.

Prečítajte si aj ostatné blogy zo série Jakub sa pýta a dozviete sa o ďalších benefitoch, ktoré využívanie Accai prináša.

Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.